Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní zahájení oslav 65. výročí česko-čínských vztahů

Dne 19.3.2014 proběhla v prostorách ZÚ Peking tisková konference, v rámci které byla oficiálně zahájena série oslav 65. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů.

Na tiskové konferenci promluvil vedle velvyslance ČR  L. Sečky také náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR J. Havlíček a pan Xie Yuan, vice prezident Asociace pro přátelství se zahraničím (národní asociace zaměřena na people-to-people diplomacii).  V rámci tiskové konference bylo oficiálně představeno také logo 65. výročí navázání diplomatických vztahů.

 V průběhu tiskové konference velvyslanec L. Sečka i náměstek ministra J. Havlíček zdůraznili kvalitní základ vzájemné česko-čínské diplomatické a obchodní relace. Vice prezident Xie Yuan vyjádřil přesvědčení o dalším prohloubení vzájemných diplomatických, ekonomických a kulturních vztahů.

Čestným hostem tiskové konference byl rovněž starosta Městské části Praha 1.

Jak velvyslanec L. Sečka uvedl, Česká republika bude výročí slavit formou mnoha aktivit a událostí v průběhu celého roku 2014 např. představením českých špičkových umělců a zdůrazněním kvalitní ekonomické nabídky ČR. L. Sečka uvedl, že jedna z prvních aktivit je ekonomický seminář, který začíná den po tiskové konferenci, 20.3., který se bude věnovat ekonomické, obchodní a investiční příležitosti pro české a čínské podnikatele.

Po slavnostních projevech bylo představeno oficiální logo výročí a byl nakrojen dort s logem.

Galerie


Oslavy65tiskovka