Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sympózium zástupců think-tanků z Číny a zemí střední a východní Evropy v Pekingu

Dne 19. prosince 2013 se v pekingském vládním areálu Diaoyutai konalo Sympózium zástupců vědeckých institucí (tzv. think-tanků) z Číny a zemí střední a východní Evropy.

Více než padesát zástupců vědeckých institucí, bývalých politiků, vládních úředníků a zástupců byznysu přijelo ze šestnácti zemí střední a východní Evropy (SVE), aby se svými čínskými partnery diskutovali jak dále rozvinout spolupráci v různých oblastech. Po hlavních projevech od státního rady Yang Jiechi a bývalého chorvatského prezidenta Stjepana Mesiće došlo k živé výměně názorů na třech diskuzních panelech s následujícími názvy:

  • Zhodnocení vztahů Číny a zemí SVE: příležitosti a výzvy
  • Nová platforma pro budoucí praktickou spolupráci mezi SVE a Čínou: Jak pozvednout spolupráci v oblasti obchodu, investic, energetiky, infrastruktury, zemědělství
  • Kulturní výměna a kontakty mezi lidmi (tzv. „people-to-people“) ve spolupráci Číny a SVE: Jakou roli mohou hrát think-tanky

Česká republika byla zastoupena účastníky z různých institucí, mj. z Ústavu mezinárodních vztahů, Institutu Václava Klause, Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce a Čínského investičního fóra.

Galerie


symposium_of_think_tanks