Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ve dnech 15.-16.2.2011 navštívil Peking náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Tomáš Dub.

Hlavním cílem jeho krátké cesty do Pekingu bylo setkání s náměstkyní ministra zahraničních věcí ČLR Fu Ying.

Během společného setkání na MZV ČLR dne 16.2. ujistil náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub náměstkyni ministra zahraničních věcí ČLR Fu Ying o zájmu české vlády pracovat na dalším rozvoji česko-čínských bilaterálních vztahů. Tyto vztahy mají obrovský potenciál nejen v ekonomické oblasti, ale například i v kultuře, vědě a technice či školství, a prostřednictvím užšího politického dialogu by mělo dojít k jejich dalšímu prohloubení. Během jednání náměstek T. Dub potvrdil, že ČR respektuje suverenitu a teritoriální integritu ČLR, zároveň se však politika české vlády řídí principy, mezi nejdůležitější z nichž patří ochrana lidských práv ve světě.

Dub NM a NM

Tisková zpráva Ministerstva zahraničních věcí ČLR o setkání náměstka T. Duba s náměstkyní Fu Ying je k dispozici na http://www.fmprc.gov.cn/eng/zxxx/t800840.htm.

Během své cesty do Pekingu se náměstek T. Dub, který je v rámci struktury Ministerstva zahraničních věcí ČR odpovědný  za ekonomickou agendu, sešel také s prezidentem Hospodářské komory EU v ČLR J. de Boissésonem, se kterým diskutoval zejména o podnikatelském prostředí v ČLR pro evropské firmy.

Dub a EU

Následně pak náměstek povečeřel s představiteli českého podnikatelské komunity v Pekingu, které ujistil o podpoře Ministerstva zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví ČR v Pekingu českému obchodu a jejich aktivitám v ČLR.