Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
velvyslanec_l_secka_s_guvernerem
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec ČR Libor Sečka na oficiální návštěvě v provincii Hunan

Ve dnech 5-9.4. 2012 se uskutečnila oficiální návštěva velvyslance České republiky v ČLR Libora Sečky ve středočínské provincii Hunan. Tato province je světově proslulá nejen díky vynikající a velmi pálivé kuchyni, ale také proto, že z ní pochází legendární čínský vůdce Mao Zedong.

Dnešní Hunan je velmi dynamicky se rozvíjející část Číny, v níž žije více než 64 miliónů obyvatel. Provincie se soustřeďuje na těžké strojírenství, biotechnologie, stavební stroje a stavební materiály. Je velmi bohatá na přírodní, kulturní i historické pozoruhodnosti a památky. Proto je také velmi častým cílem domácích i zahraničních turistů.

V hlavním městě provincie Changsha se velvyslanec setkal s guvernérem, panem Xu Shoushengem, a členy místní vlády. Ve velmi přátelském a otevřeném dialogu obě strany diskutovaly o možnostech vzájemné spolupráce. Společně identifikovaly tři oblasti, na něž se v budoucnu detailně zaměří:
a)      prohloubení ekonomické a obchodní spolupráce
b)      otevření možnosti častějších turistických návštěv
c)      spolupráce v oblasti vzdělávání a kultury

Pan guvernér vyjádřil také zájem o návštěvu ČR.

V rámci návštěvy velvyslanec zavítal rovněž do areálu historické „Yuelu Academy“, která je dnes součástí moderní Hunanské  univerzity poskytující odborné znalosti více než 60 tisícům studentů. S velkým zájmem navštívil rodiště zakladatele ČLR Mao Zedonga v Shaoshanu a Národní park v Zhangjiajie.