Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec ČR na návštěvě v čínském vesmírném centru

Velvyslanec ČR L. Sečka v doprovodu přidělence obrany plk. Jindřicha Hackera navštívil dne 17.2.2014 sídlo China Academy of Space Technology (CAST) v Pekingu. Šlo o první návštěvu českého představitele v této prestižní čínské agentuře.

Návštěva se uskutečnila na pozvání CAST a českou delegaci přijal prezident CAST prof. Yang Baohua. Zástupci agentury představili strukturu a okruhy činnosti své instituce. Podělili se o své zkušenosti, projekty a plány do budoucna. Velvyslanec ČR naopak vysvětlil strukturu vesmírných záležitostí v ČR a zdůraznil úlohu Ministerstva dopravy jako řídícího centra. Dále zmínil činnost dalších zájmových a obchodních uskupení – Českou kosmickou kancelář a Českou vesmírnou alianci – včetně propojení ČR na evropské agentury v této oblasti. Vzájemná debata se dotkla i spolupráce  navigačních systémů Galileo a BeiDou.

Obě strany se shodly na tom, že existuje dobrý potenciál pro rozvoj bilaterální spolupráce a tato schůzka tak dává ideální základ pro další setkání pracovních skupin na různých úrovních. Oblast spolupráce ve vesmíru je jedním z dobrých příkladů možností, které česká a čínská strana mají při rozvoji technologické kooperace.

Galerie


CAST