Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Libor Sečka se setkal s ministrem a ředitelem Rozvojového výzkumného centra panem Li Wei

Dne 23. července 2013 měl velvyslanec Libor Sečka schůzku s ředitelem Rozvojového výzkumného centra (DRC) ministrem Li Wei, aby s ním pohovořil o možnostech další spolupráce mezi českou vládou a DRC.

Schůzka se konala v návaznosti na návštěvu delegace ministra Li Wei v České republice v červnu 2013. V Praze se tehdy setkal s ministrem financí, ministryní práce a sociálních věcí a místopředsedou Senátu, aby s nimi diskutoval o příležitostech k výměně zkušeností, a to zejména v oblasti sociálních věcí.

Velvyslanec Sečka informoval o různých silných – tradičních i nových – odvětvích českého hospodářství a zdůraznil, že česká a čínská ekonomika jsou si navzájem komplementární a mohou profitovat z bližších hospodářských vztahů. Ministr Li představil DRC jako nejdůležitější think-tank, který předkládá své ekonomické a sociální analytické zprávy čínské Státní radě (ústřední vládě země).

Velvyslanec Sečka se shodl s ministrem Li, že ČR a ČLR mají zájem na tom, aby důležité projekty spolupráce, které vznikly během návštěvy ministra Li v Praze, pokračovaly.

Galerie


Ambassador Libor Secka with Mr. Li Wei