Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Ministerstva kultury ČR Martin Sankot jednal s čínským ministrem kultury panem Cai Wu

Jednání se uskutečnilo 13. června 2013 necelý měsíc po skončení 1. fóra o kulturní spolupráci mezi ČLR a 16 zeměmi SVE (13. až 19. 5.2013). Během společného setkání se hovořilo o konkrétních kulturních projektech s přesahem do oblasti cestovního ruchu a o mediální podpoře těchto projektů ze strany státních televizí ČT a CCTV.

MK ČR chystá velkou výstavu obrazů Alfonse Muchy, která by měla být v Číně uvedena v druhé polovině roku 2014. Na Pražském hradě se uskuteční výstava čínských historických artefaktů včetně vojáků terakotové armády. Realizace této výstavy a dalších projektů se může konat v rámci společných oslav 65. výročí navázání diplomatických styků mezi oběma zeměmi.

Na české straně byli kromě pana Sankota přítomní také velvyslanec  v Pekingu Libor Sečka, Jaroslav Tvrdík, předseda dozorčí rady Smíšené česko čínské komory  vzájemné spolupráce, Milan Fridrich, ředitel programu České televize, Noemi Benešová– Guerrero, ředitelka kanceláře CzechTourism v Pekingu a Jan Třeštík, galerista.

Galerie


Vice Minister Martin Sankot with Mr. Cai Wu, Minister of Culture