Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

srpski  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Češi ve světě – Oslavy dne české státnosti 2012

(Archivní článek, platnost skončena 01.05.2013.)

Projekt „Češi ve světě – oslavy Dne české státnosti 2012“ proběhne na různých místech v Praze v týdnu od 24. do 30. září 2012 pod záštitou prezidenta České republiky. Zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti, pan Stanislav Kázecký, adresoval dne 15. dubna 2012 dopis českým krajanům.

 

V Praze dne 15. dubna 2012

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás blíže seznámil s akcí, kterou koordinuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Jak jsem Vás již předběžně informoval, v týdnu od 24. do 30. září 2012 se uskuteční pod záštitou prezidenta republiky týden nazvaný Češi ve světě – Oslavy Dne české státnosti 2012 jako poděkování za Váš přínos na šíření českých tradic, kultury a povědomí o českém národě.

Slavnostní zahájení projektu bude 26. září v Národním památníku na Vítkově, kde bude umožněna prohlídka výstavy „Křižovatky české a slovenské státnosti“ a proběhne slavnostní večer s folklórním vystoupením. Další program bude zahrnovat Mezinárodní krajanský festival, konferenci Mezinárodního koordinačního výboru zahraničních Čechů na téma „Krajané a problém generací“ a předání ceny Významná česká žena ve světě v Senátu Parlamentu ČR. Plánujeme pro Vás též sérii přednášek v Náprstkově muzeu, ekumenickou mši za podpory pražského arcibiskupství, možnost Vaší účasti na svatováclavské pouti do Staré Boleslavi a další.

Výše zmíněné akce budou završeny 28. září slavnostním večerem nazvaným „Vzkazy domů“ v historické budově Národního divadla za účasti mnoha významných osobností z veřejného života a Vás – Čechů ze zahraničí. Hlavním bodem večera bude divadelní hra Korespondence Voskovce a Wericha z dílny Národního divadla Brno. Více o všech akcích se můžete dozvídat postupně na našich webových stránkách.

Naše pracoviště pro krajanské záležitosti na Ministerstvu zahraničních věcí ČR Vám rádo na požádání zarezervuje vstupenky na úvodní akci v Národním památníku na Vítkově, nebo na závěrečný slavnostní večer ve staré budově Národního divadla. Pokud máte o rezervaci zájem, pošlete nám vyplněný přiložený formulář na e-mailovou adresu: zkz@mzv.cz. Počet míst je omezen a ohled bude brán na dříve přihlášené. Pokud máte zájem se účastnit i dalších akcí, obracejte se přímo na jejich organizátory. Kontakty na ně naleznete v příloze.

Moc se těším na setkání s Vámi v posledním zářijovém týdnu v Praze!

S pozdravem

Mgr. Stanislav Kázecký, Ph.D.

Zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti

 

Příloha dopisu a přihlašovací formulář

Originál dopisu

 

přílohy

Priloha_dopisu_krajanum_a_prihlasovaci_formular.doc 104 KB DOC (Word dokument) 14.8.2012

Dopis_krajanum.pdf 613 KB PDF (Acrobat dokument) 14.8.2012