Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

srpski  česky 

rozšířené vyhledávání

predvanocni_koncert_uvodni
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předvánoční koncert českých a srbských dětí na ZÚ Bělehrad

Dne 19. prosince 2013 se v prostorách ZÚ Bělehrad uskutečnil předvánoční koncert v podání žáků dvou partnerských škol, ZUŠ Praha 5 – Stodůlky a Hudební školy Petar Konjović z Bělehradu.

Koncert zahájila vedoucí Konzulárního úseku Veronika Senjuková společně s ředitelkami škol, Bojanou Kljunić a Jasminou Mihaljicou, zatímco jejích žáci všechny přítomné zaujali svěžestí podání a přirozeným projevem. České velvyslanectví s radostí konání tohoto koncertu podpořilo a doufá, že se koncerty dětí z obou partnerských škol v budově českého velvyslanectví stanou tradicí.

Předvánoční koncert se uskutečnil na iniciativu paní ředitelky Kljunić a je pokračováním spolupráce dvou škol, které v květnu r. 2011 slavnostně podepsaly Dohodu o vzájemné spolupráci právě na půdě velvyslanectví.

Žáci Základní umělecké školy Praha 5 – Stodůlky v Bělehradě vystoupí ještě jednou, a to jako čestní hosté na koncertu k oslavě 60. výročí založení Hudební školy Vatroslava Lisinského, který se uskuteční v Kolaraci dne 21. prosince 2013.

Galerie


Předvánoční koncert