Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

česky  srpski 

rozšířené vyhledávání
lidice_2012_uvodni
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání ocenění 40. ročníku MDVV Lidice 2012

Dne 5.12.2012 byla prostorách ZÚ Bělehrad předána ocenění, které získaly srbské děti ve 40. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2012.

Celkem se letos jednalo o 9 čestných uznání a dvě medaile „Lidická růže“, které děti během slavnostního aktu převzaly z rukou V. Füleové, vedoucí konzulárního úseku, poté, co je jménem vedoucí ZÚ ČR v Bělehradě přivítal její zástupce, Jiří Kyrian.

Pro oceněné děti a jejich pedagogy byla událost hodnotným zážitkem. Zvlášť ocenili, že si během návštěvy měli možnost prohlédnout i reprezentační prostory ZÚ. Vzhledem k tomu, že se tentokrát jednalo vesměs o mimobělehradské účastníky lidické výstavy (přišli z Nového Sadu, Subotice, Vrnjačke Banje, Kikindy a Odžaci), setkání s pracovníky ZÚ se stalo dle jejich vyjádření vítaným oživením jejich jednodenní návštěvy hlavního města. V letošním roce mezi vítězi ze Srbska převažovaly děti předškolního věku, které rády zapózovaly před objektivy svých rodičů a vyučujících. Zástupci škol si převzali zároveň výzvy k příštímu ročníku v roce 2013.