Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

česky  srpski 

rozšířené vyhledávání
architekti_uvodni
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava Česko-srbské vztahy v architektuře Bělehradu (1836-1941)

Velvyslankyně Ivana Hlavsová zahájila dne 28. března v Etnografickém muzeu výstavu Česko-srbské vztahy v architektuře Bělehradu (1836-1941), která bude otevřena do 13. dubna 2014. Všechny přítomné pozdravili a o práci českých architektů v Bělehradě a v Srbsku pohovořili ředitel Etnografického muzea pan Miroslav Tasić a náměstek ministra kultury pan Miladin Lukić.

Výstavu připravila organizace Distrikt 6 v čele s panem Ivanem R. Markovićem. Mladí historici architektury, historiografi a architekti z organizace Distrikt 6 bělehradskému publiku představili práci 13 českých architektů a 6 srbských, kteří se vzdělávali v České republice. Touto výstavou se pokusili poukázat na velký vliv české architektury na současný vzhled Bělehradu. Zahájení se účastnilo početné publikum, jenž zaplnilo galerii Etnografického muzea do posledního místa.

Výstava bude slavnostně uzavřena dne 13. dubna koncertem známého českého varhaníka a klavíristy Pavla Kohouta a srbské operní zpěvačky, působící v České republice Gabriely Ubavić. Jako předzvěst tohoto koncertu budou mít všichni milovníci české hudby příležitost dne 11. dubna v kinosále Etnografického muzea shlédnout dokumentární film České televize Antonín Dvořák-Evropan.

Galerie


Etnografski muzej