Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

česky  srpski 

rozšířené vyhledávání
vystava_j_linda_uvodni
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájena výstava Divadelní vlak do Prahy

Dne 15. dubna 2013 byla v Pedagogickém muzeu slavnostně zahájena výstava Divadelní vlak do Prahy, již připravil docent Jaromír Linda ve spolupráci s Českou besedou Bělehrad a pod záštitou Velvyslanectví České republiky v Srbsku. Výstava potrvá do 2. května 2013.

K návštěvníkům, kteří zaplnili každé volné místo sálu Pedagogického muzea, promluvili autor výstavy Jaromír Linda, docent na Filologické fakultě Univerzity v Bělehradě, Nemanja Antović, ředitel Pedagogického muzea, Štefan Klepáček, předseda České národní rady, Vuk Petrović, předseda České besedy Bělehrad a Jiří Kyrian, zástupce velvyslankyně ČR v Srbsku. Hudební program, který přispěl ke slavnostní atmosféře, připravil sbor slavistiky Filologické fakulty v Bělehradě pod vedením Miny Djurić.

Výstava Divadelní vlak do Prahy mapuje divadelní činnost Čechů v Bělehradě do první světové války a všechny exponáty (dokumenty, pozvánky, plakáty, knihy apod.) jsou při této výstavě představeny veřejnosti vůbec poprvé.

Velvyslanectví České republiky děkuje docentu Lindovi a všem jeho spolupracovníkům, kteří se na přípravě výstavy podíleli.

Všichni zájemci si mohou výstavu prohlédnout až do 2. května. Otevírací doba Pedagogického muzea (Uzun Mirkova 14) je úterý – sobota 10 – 17 hod., neděle 10 – 15 hod. a v pondělí je zavřeno.