Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

srpski  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace parlamentního výboru pro zdravotnictví

(Archivní článek, platnost skončena 20.04.2014.)

Ve dnech 8. – 9. dubna navštívila Srbsko pětičlenná delegace výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Česká parlamentní delegace vedená místopředsedou výboru prof. MUDr. Alešem Roztočilem jednala v Bělehradě se srbským partnerským výborem v čele s jeho předsedou prof. Dr. Dušanem Milisavljevićem. Hlavním cílem konzultací, které se uskutečnily v rámci procesu posilování spolupráce parlamentů České republiky a Srbské republiky, byla výměna zkušeností v oblasti poskytování zdravotní péče jak na praktické, tak i na legislativní úrovni. Obě strany ocenily své konzultace jako velice přínosné. Na závěr předal vedoucí české delegace pozvání srbskému výboru pro zdravotnictví a rodinu k návštěvě Prahy.

Nad rámec konzultací v srbském parlamentu se delegace setkala s vedením Státní zdravotní pojišťovny (generálním ředitelem prof. Dr. Momčilem Babićem). Jednala také o možnostech další spolupráce s prof. Dr. Berislavem Vekićem, náměstkem ministryně zdravotnictví a vedoucím Sekce pro evropskou integraci a mezinárodní spolupráci Ministerstva zdravotnictví. Náměstek Vekić poděkoval českým poslancům za dosavadní pomoc v rámci rozvojové spolupráce, jejímž cílem je zlepšit rozsah a kvalitu poskytované péče vybraných zdravotnických zařízení, a zmínil také připravované projekty v této oblasti. Česká delegace měla příležitosti prohlédnout si výsledky této spolupráce v nemocnici Dr. Dragiša Mišović v Bělehradu a nemocnici v Arandjelovaci. Program doplnila také návštěva Klinického centra v Bělehradu.