Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

srpski  česky 

rozšířené vyhledávání

m_pecina_uvodni_1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva místopředsedy vlády a ministra vnitra Martina Peciny v Srbsku

Ve dnech 17. - 18. prosince 2013 vykonal místopředseda vlády a ministr vnitra Martin Pecina oficiální návštěvu Srbské republiky. Při pracovní večeři i při bilaterálním jednání diskutoval se svým hostitelem, předsedou vlády a ministrem vnitra Srbské republiky Ivicou Dačićem, další možnosti prohlubování vzájemné spolupráce v oblasti vnitra i v oblasti ekonomiky. Na obou stranách zazněly konkrétní náměty na prohloubení spolupráce.

M. Pecina také vyjádřil svou spokojenost s rozhodnutím ministrů EU, kteří schválili vyjednávací rámec pro jednání Srbska o vstupu do EU a stanovili leden 2014 jako termín pro zahájení první mezivládní konference, a svému hostiteli blahopřál k tak významnému úspěchu. Předseda vlády I. Dačić poděkoval České republice za její kontinuální podporu integračním snahám Srbska.

M. Pecina s I. Dačićem poté společně zakončili podnikatelské fórum, organizované Hospodářskou komorou Srbska.

Delegace místopředsedy vlády a ministra vnitra pak jednala s ministryní pro energetiku, rozvoj a ochranu životního prostředí Zoranou Mihajlović. Jednání bylo zaměřeno zejména na konkrétní projekty, které by bylo možné realizovat v Srbsku.

Na závěr programu navštívila česká delegace město Indjija a jeho velmi úspěšnou průmyslovou zónu a měla příležitost ochutnat výběr vín z produkce vinařství Kovačević v Irigu.

Galerie


Návštěva místopředsedy vlády a MV M. Peciny