Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

srpski  česky 

rozšířené vyhledávání

ngs
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Srbské republiky v ČR

Ve dnech 2. – 4. dubna 2014 vykonal Náčelník Generálního štábu Srbské republiky generál Ljubiša Diković návštěvu České republiky na pozvání Náčelníka Generálního štábu České republiky generálporučíka Petra Pavla.

Generál Diković i generálporučík Pavel hovořili o bilaterální vojenské spolupráci s těžištěm v oblasti vojenského vzdělávání a výcviku a také oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení a logistiky.

Generál Pavel dále hovořil o zapojení do Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky, v němž Česká republika vykonává roli vedoucí země. Armáda Srbské republiky projevila před časem zájem o vstup do tohoto centra. „Z naší strany byla nabídka na vstup srbské armády do MLCC položena, srbská strana na ni reagovala pozitivně. Teď už se bavíme víceméně o technických aspektech,“ uvedl generál Pavel.

Během své návštěvy se srbský Náčelník Generálního štábu generál Diković také setkal s ministrem obrany Martinem Stropnickým.

Součástí programu srbské delegace byla také návštěva mauzolea s ostatky srbských obětí zajateckého tábora v Jindřichovicích a státního podniku LOM Praha, Malešice.

Více o návštěvě srbské delegace, kterou vedl generál Diković se můžete dočíst na stránkách MO ČR, A ČR.

 

Foto: podplukovník Jan Šulc, Jan Kouba

Popis: Z ceremoniálu u příležitosti návštěvy náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Srbské republiky generála Ljubiši Dikoviće v ČR, který se uskutečnil na Vítkově.