Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

česky  srpski 

rozšířené vyhledávání
twinning_uvodni
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Policie ČR hostila srbské experty pro boj s informační kriminalitou

V listopadu 2012 proběhla v Praze a Brně týdenní studijní návštěva pro celkem šest policistů a policistek srbské policie z útvaru pro boj s informační kriminalitou a služby pro boj s organizovaným zločinem.

Návštěva se uskutečnila pod záštitou twinning projektu EU realizovaným ve spolupráci Velké Británie a České republiky pro Srbsko. Srbští experti pro odhalování informační kriminality a organizovaného zločinu během ní navštívili své protějšky bojující s informační kriminalitou v Praze a Brně.

Během návštěvy se seznámili s organizační strukturou kriminální policie ČR, legislativou upravující vyšetřování informační kriminality v ČR, zkušenostmi Policie ČR s informační kriminalitou a s historií některých významných případů. Součástí programu návštěvy byla také prohlídka znaleckého pracoviště Kriminalistického ústavu v Praze, který se v oblasti informační kriminality zabývá získáváním a analýzou dat ze zabavených počítačů a ostatních prostředků IT.

Studijní návštěva napomohla kromě výměny zkušeností v oblasti boje s informační kriminalitou také prohloubení vzájemné spolupráce a především navázání nových kontaktů, které oběma stranám do budoucna pomohou při vyšetřování případů závažné kriminality s přeshraničním přesahem.

 

Na úvodní fotografii zleva: Vladimir Dolezal (vedoucí projektu za ČR, Policejní prezidium ČR), Nikola Skrobić (oddělení pro e-kriminalitu), Vladimir Urošević (vedoucí oddělení pro e-kriminalitu), Ana Djurić (služba pro boj s organizovaným zločinem), Miljana Prokopljević (služba pro boj s organizovaným zločinem), Lazar Janković (vedoucí projektu za Srbsko, služba pro boj s organizovaným zločinem), Vesna Stojislavević (asistentka twinnera), Daniela Nepejchalová (tlumočnice), Petra Starkova (Policejni prezidium ČR), Dave Cater (twinner projektu), Saša Živanović (vedoucí útvaru pro boj s informační kriminalitou)