Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

srpski  česky 

rozšířené vyhledávání

twinning_cizinecka_uvodni
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Policie ČR hostila srbské experty pro boj s ilegální migrací

V květnu 2013 proběhla v Praze týdenní studijní návštěva pro čtyři policisty a policistky srbské Pohraniční policie. Návštěva se uskutečnila pod záštitou twinning projektu EU realizovaným ve spolupráci Velké Británie a České republiky pro Srbsko.

Srbští experti pro boj s ilegální migrací během ní navštívili své protějšky z Ředitelství služby cizinecké policie v Praze, Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a národního zpravodaje ČR pro boj proti obchodování s lidmi, kterým je odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra ČR.

Na pozvání senátora Jaroslava Doubravy si účastníci studijní návštěvy prohlídli také reprezentační prostory Senátu Parlamentu ČR a s panem senátorem se zúčastnili krátké debaty o společných vztazích Srbska a České republiky.

Návštěva Senátu Parlamentu České republiky. Zleva senátor Jaroslav Doubrava a náčelník Pohraniční policie Srbské republiky gen. Nenad Banovič, 21. 5. 2013

Během návštěvy se seznámili s organizační strukturou cizinecké policie ČR, nejnovějšími trendy v oblasti ilegální migrace z pohledu ČR, principy spolupráce v rámci zemí Schengenského prostoru, činností analytického útvaru Ředitelství služby cizinecké policie a možnostmi, které nabízí vzdělávací a školicí centrum cizinecké policie v Holešově. Kromě toho si účastníci studijní návštěvy vyměnili zkušenosti a nejnovější poznatky v oblasti pašování a obchodování s lidmi s odborníky Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra ČR.

Studijní návštěva napomohla kromě výměny zkušeností a nových trendů v oblasti ilegální  migrace také prohloubení vzájemné spolupráce a především navázání nových kontaktů, které oběma stranám do budoucna pomohou při vyšetřování případů ilegální migrace či obchodování s lidmi.

Na úvodní fotografii: prezentace Ředitelství služby cizinecké policie v Praze, 20. 5. 2013

Zpracoval: Vladimír Doležal, Kancelář projektů a evropských fondů, Policejní prezidium ČR. V Praze 29. 5. 2013.

 

Pohraniční policie Srbské republiky hostila české a britské experty pro potírání nelegální migrace

přílohy

Pohranicni_policie_Srbske_republiky_hostila_ceske_a_brit... 27 KB DOC (Word dokument) 14.6.2013