Velvyslanectví České republiky v Berlíně

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jazzový večer hudby a pantomimy "Körperklänge"

(Archivní článek, platnost skončena 29.06.2014.)

Dne 13. 06. 2013 uspořádal ZÚ Berlín společně s kulturním spolkem ProArteVivendi jazzový večer hudby a pantomimy s názvem Körperklänge. V rámci večera se uskutečnilo pantomimické představení mimů VŠ DAMU Praha a vyšší odborné školy Die Etage Berlin za doprovodu jazzové kapely Rodger Dodger Band pod vedením Joe Kučery. Následoval koncert, v rámci kterého nejprve vystoupila německá hudební skupina Hans Hartmann Trio, přičemž večer vyvrcholil vystoupením nadané slovenské zpěvačky Sísy Fehérové. Pantomimicko-hudebního večera se zúčastnilo přes 110 hostů.

Ve čtvrtek 13. června 2013 zorganizoval ZÚ Berlín společně s kulturním spolkem ProArteVivendi jazzový večer s názvem Körperklänge, spojující hudební improvizační umění s pantomimickým představením v jeden celek. Přítomné hosty přivítala třetí tajemnice Karolína Kubas Grocholová, která představila večerní program včetně všech umělců. Po slavnostním přivítání jeviště kinosálu zcela ovládli nadaní herci pantomimových škol DAMU Praha a Die Etage Berlin, bravůrně vystupující v duetech na téma protikladných životních situací a pocitů. Mezi deseti účinkujícími mimy reprezentovali pražskou DAMU dva talentovaní studenti, Vojtěch Svoboda a Lukáš Šimon, kteří předvedli dvě emocionálně nabité inscenace Zoufalství a Smíření. Mladí umělci tancovali za doprovodu skupiny Rodger Dodger Band pod vedením Joe Kučery.

Poté se hosté přesunuli do koncertního sálu, kde je čekala druhá část večera, kterou zahájila německá skupina Hans Hartmann Trio. Na housle zahrál Ulli Bartel, na tureckou darbukku předvedl své umění perkusionista Süleyman Celik a hudebního nástroje Chapman Stick se ujal Hans Hartmann. Závěr večera patřil mladé slovenské jazzové zpěvačce Sise Fehérové, která vystoupila společně s českými hudebníky Matějem Černým (kontrabas) a Jakubem Dušou (kytara). Její ojedinělý, výrazný hlas a umělecké podání jazzových skladeb si přirozeně vynutily přídavek. Světoznámá píseň Summer time se stala pomyslnou tečkou bohatého programu.

Ve foyer pak na cca 110 hostů čekala číše vína, při které si přítomní sdělovali své dojmy a názory. Uvolněná atmosféra a příjemné naladění jednoznačně hovořily o vydařeném večeru a úspěchu uskutečněného projektu.

Pantomima

Potlesk

Feherová