Velvyslanectví České republiky v Berlíně

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert k výročí Leoše Janáčka

(Archivní článek, platnost skončena 21.09.2014.)

V úterý 20. srpna 2013 se na ZÚ Berlín představili tenorista Vojtěch Kaděra a klavírista Richard Pohl s programem k připomenutí 75. výročí úmrtí skladatele a moravského folkloristy Leoše Janáčka.

Berlínské publikum s nadšením přijalo jejich interpretace árií z Janáčkova Deníku zmizelého a Po vyšlapaném chodníčku. V druhé části vystoupení umělci přidali výběr ze skladeb Vincenza Belliniho, Frederika Chopina, Gioachina Rossiniho a Ference Liszta.

K interpretům: Tenorista Vojtěch Kaděra je absolventem řeckého Synchrono Odeio (2007). Je vítězem Ceny Mozarta-Duška a finalistou mezinárodní pěvecké soutěže La Traviatta ve švýcarské Schlossoper Haldenstein (2011). Jeho repertoár zahrnuje skladby Händela, Mozarta, Rossiniho, Belliniho, Donizettiho, Verdiho, Čajkovského, Brittena a Smetany. V r. 2012 debutoval v roli Belmonta v Mozartově Únosu ze Serailu s frankfurtskými symfoniky.

Klavírista Richard Pohl absolvoval obor klavír na brněnské konzervatoři u prof. Evy Horákové. Po ukončení studia na Janáčkově akademii múzických umění zde působí jako korepetitor a je profesorem na uměleckém Gymnáziu Pavla Křižkovského v Brně. Pohl je držitelem ocenění za klavírní doprovod a komorní hru (vítěz soutěže Carla Ditterse z Dittersdorfu, čestné uznání v soutěži Concertino Praga, 3. místo v národní soutěži jazzových kapel mladých).

přílohy

130820janacek_programm 281 KB PDF (Acrobat dokument) 20.9.2013