Velvyslanectví České republiky v Berlíně

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka k účasti na 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2013

(Archivní článek, platnost skončena 05.02.2014.)

Kurátorka mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice zve žáky škol prostřednictvím jejich pedagogů výtvarného oboru na jednu z největších a nejstarších výtvarných výstav pro děti od 4 do 16 let v Evropě i ve světě.

Na rok 2013 připadá 10. výročí celosvětově platné smlouvy o ochraně lidového umění, řemesel, obřadů i tradičních lidových znalostí - Úmluvy o zachovávání nemateriálního kulturního dědictví. V rámci výročí vzniku této mimořádné smlouvy navrhlo UNESCO zasvětit 41. ročník výstavy tématu: Tradice a dědictví lidu mojí země. Podtémata, kterými se malí umělci mohou inspirovat jsou: tradiční oděv v mé zemi, jaké krásné věci vytvářejí řemeslníci v mé zemi, vesničané tančí, venkovská svatba, o čem jsou lidové pověsti v mé zemi či lidové zvyky, obřady a tradice v průběhu roku.

Uzávěrka ročníku je 15.3.2013 (razítko na zásilce). Nejlepší výtvarná díla vybraná odbornou porotou a oceněná medailí nebo čestným uznáním budou vystavena od 29.5. do 31.10. 2013 v Lidické galerii v Lidicích. Medailisté budou pozváni 29.5.2013 na vernisáž výstavy do Lidic k osobnímu převzetí medaile Lidická růže. Vybrané práce budou zasílány také na putovní výstavy v ČR a v zahraničí.

Více informací naleznete na http://www.mdvv-lidice.cz