Velvyslanectví České republiky v Berlíně

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

kurz pro lektory češtiny

(Archivní článek, platnost skončena 01.05.2014.)

Česká škola bez hranic Frankfurt nad Mohanem pořádá o víkendu 04.-05.05.2013 odborné školení pro lektory českého jazyka v Německu. Docentkou bude MgA. Jiřina Rákosníková, která se celoživotně zabývá propojením českého jazyka s pohybovou průpravou při výuce dětí.

Kurz MgA. Rákosníkové bude zaměřen na praktickou stránku, jak vést rodiče a pedagogy ke každodenní tvořivé práci se slovem. Školení je určeno pro lektory českého jazyka, kteří žijí a vyučují v Německu. Cílem kurzu je šíření a propagace českého jazyka v zahraničí, organizačně kurz zaštítilo neziskové sdružení Vita Bohemica e.V., školení finančně podpořilo Velvyslanectví ČR v Berlíně.

MgA. Rákosníková absolvovala taneční konzervatoř a vystudovala taneční pedagogiku na AMU v Praze. Dlouhodobě pedagogicky pracuje s dětmi a rodiči a podílí se na odborných seminářích pro pedagogy. Od roku 1992 pořádá pravidelná setkání s rodiči a dětmi pod názvem ‘Hrajeme si u maminky’, na jehož koncepci se podílela s Jiřím Pavlicou ze skupiny Hradišťan.

Kurz bude zahájen v sobotu 04.05.2013 ve 14:30 hodin, ukončení v neděli 05.05.2013 cca. v 17 hodin. V případě zájmu umožní vedení školy externím účastníkům kurzu v sobotu dopoledne nahlédnout do organizace a výuky ČŠBH Frankfurt s možností konzultace.

Cena: za dvoudenní školení symbolický poplatek 20 Eur/osobu k pokrytí nezbytných nákladů. Platba v hotovosti před zahájením školení 04.05.2013 u vedení ČŠBH Frankfurt. Cestovní výdaje a ubytování si hradí účastníci ve vlastní režii. Po absolvování kurzu vystaví ČŠBH zájemcům potvrzení o účasti na kurzu (v Německu možnost odečtení nákladů z daní).

Lokace: Tschechische Schule Frankfurt, Lehrerkooperative NordWest, Im Vogelsgesang 4, Haus 3, D-60488 Frankfurt am Main, Hessensko.

Zájemci o účast hlaste se u vedení ČŠBH Frankfurt nejpozději do čtvrtka, 2.5.2013 (Kateřina Spiess, tel.: 0049-173 3 170 562, ceskaskolafrankfurt2011@gmail.com). Obratem Vám budou doručeny další potřebné informace.

Profil: Česká škola bez hranic Frankfurt nad Mohanem je zřízena za účelem podpory výchovy dětí českého původu a zprostředkování kontaktu českých rodin dlouhodobě žijících v německé spolkové zemi Hesensko. Správcem školy je nezisková organizace Vita Bohemica e.V. Záštitu nad projektem ČŠBH Frankfurt převzalo České centrum Berlín, patronem projektu je český velvyslanec v Německu JUDr. Rudolf Jindrák. Česká škola ve Frankfurtu je členem mezinárodní sítě Českých škol bez hranic.

Kontakt pro média: Kateřina Spiess-Velčovská, vedení ČŠBH Frankfurt nad Mohanem, email: ceskaskolafrankfurt2011@gmail.com, telefon: 0049/ 173 3 170 562, www.ceskaskolafrankfurt.de