Velvyslanectví České republiky v Berlíně

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČŠBH Frankfurt nad Mohanem pořádá v květnu informační odpoledne

(Archivní článek, platnost skončena 27.02.2014 / 09:45.)

V sobotu 25.5.2013 se koná od 15 hodin v ČŠBH Frankfurt informační odpoledne. Setkání se zúčastní vedle iniciátorek projektu také lektorky, zájemci budou mít příležitost se detailně seznámit s konceptem školy a poznat další kulturní a společenské aktivity tohoto projektu.

ČŠBH Frankfurt jako doplňková škola nabízí výuku v českém jazyce pro děti ve věku 18 měsíců až 15 let. V letošním školním roce navštěvuje ČŠBH Frankfurt 90 dětí, z toho 56 děti v předškolním a 34 dětí ve školním věku. Škola nabízí již druhým rokem také kurzy češtiny pro dospělé. Od roku 2013 je ČŠBH Frankfurt regionálním testovacím centrem pro získání jazykového certifikátu ECL (čeština pro cizince). Aktuálně probíhá v ČŠBH Frankfurt nábor nových žáků, resp. studentů pro školní rok 2013/2014, konečný termín pro odevzdání přihlášek je 15.6.2013.

Patronem ČŠBH Frankfurt nad Mohanem je český velvyslanec JUDr. Rudolf Jindrák, záštitu nad projektem převzalo České centrum Berlín. Zřizovatelem a správcem školy je neziskové občanské sdružení Vita Bohemica e.V. Česká škola ve Frankfurtu je součástí mezinárodní sítě Českých škol bez hranic.

Informační odpoledne se 25.5.2013 uskuteční v prostorách Lehrerkooperative NordWest, kde v ČŠBH Frankfurt každou sobotu probíhá výuka. Výukové centrum se nachází na ulici Im Vogelsgesang 4 v budově 3 ve Frankfurtu nad Mohanem v městské části Hausen (konečná zastávka U7-Hausen). Vstup na akci je zdarma, rodiče se akce mohou samozřejmě zúčastnit v doprovodu svých dětí.

Více informací o ČŠBH Frankfurt získáte na stránce www.ceskaskolafrankfurt.de

Profil: Česká škola bez hranic Frankfurt nad Mohanem je zřízena za účelem podpory výchovy dětí českého původu a zprostředkování kontaktu českých rodin dlouhodobě žijících v německé spolkové zemi Hesensko. Správcem školy je nezisková organizace Vita Bohemica e.V. Záštitu nad projektem ČŠBH Frankfurt převzalo České centrum Berlín, patronem projektu je český velvyslanec v Německu JUDr. Rudolf Jindrák. Česká škola ve Frankfurtu je členem mezinárodní sítě Českých škol bez hranic.

 Kontakt pro média: Kateřina Spiess-Velčovská, vedení ČŠBH Frankfurt nad Mohanem, email: ceskaskolafrankfurt2011@gmail.com

telefon: 0049/ 173 3 170 562, www.ceskaskolafrankfurt.de