Velvyslanectví České republiky v Berlíně

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Gratias Agit 2013 pro Magdalenu Koženou a Magdalenu Jetelovou

(Archivní článek, platnost skončena 22.06.2014.)

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg udělil dne 7. června 2013 resortní ocenění Gratias Agit. Slavnostní předání se uskutečnilo v Černínském paláci v Praze. Pan ministr vyznamenal osobnosti nebo organizace, které se podílejí na šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.

V letošním roce byla Cena Gratias agit udělena celkem 13 osobnostem a jedné organizaci. Mezi laureáty byla rovněž Magdalena Kožená, významná česká operní pěvkyně, mezzosopranistka světového jména, která t.č. žije a profesně působí v Berlíně. Druhou laureátkou za SRN byla Magdalena Jetelová, sochařka a autorka konceptuálních projektů. Velvyslanectví České republiky v SRN paní Kožené a paní Jetelové srdečně blahopřeje k ocenění Gratis Agit a přeje jim hodně profesních a osobních úspěchů.

Cenu Gratias agit zřídilo Ministerstvo zahraničních věcí v roce 1997. Ministr ji každoročně uděluje krajanům a přátelům České republiky, bohemistům, historikům, umělcům, vědcům či podnikatelům, kteří vedle své profese a bez nároků na odměnu prohlubují zájem zahraničí o naši zemi, napomáhají jejímu zviditelňování a vytváření příznivého obrazu ve světě. Je to ocenění adresované jednotlivcům i organizacím, nadacím a občanským sdružením za jejich obětavou a dobrovolnou práci ve prospěch České republiky.

Magdalena

Kožena

Jetelová

Beide