Velvyslanectví České republiky v Berlíně

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České zastoupení na veletrhu Power Gen Europe 2014

Ve dnech 2. až 5. června se v Kolíně nad Rýnem konala jedna z největších výstavních akcí, věnovaných energetice...

Ve dnech 2. až 5. června se v Kolíně nad Rýnem konala jedna z největších výstavních akcí, věnovaných energetice, veletrh Power-Gen Europe 2014, doprovázený celoevropskou konferencí. Akce je součástí celosvětové série každoročních veletrhů. Akce se zúčastnilo 555 vystavovatelů, z toho 20 z České republiky bylo přítomno svými stánky. 15 českých firem realizovalo svou účast v rámci společné české expozice, kterou podpořily Ministerstvo průmyslu a obchodu a Czechtrade. Akce byla pro většinu českých vývozců velmi úspěšná a některým se podařilo na veletrhu uzavřít i významné obchodní kontrakty.

Na veletrhu se samozřejmě zúčastnily i všechny významné mezinárodní koncerny, z nichž některé (např. Doosan) mají své provozy v České republice.

Tak jako v loňském roce ve Vídni mělo na této akci svůj stánek i velvyslanectví ČR, tentokrát velvyslanectví z Berlína. Jeho fungování zabezpečili pracovníci obchodně-ekonomického úseku ZÚ Berlín a KO Düsseldorf. Stánek velvyslanectví byl umístěn v tzv. "diplomatické uličce" (Diplomatic Quarter) přímo v jednom z výstavních pavilónů nedaleko od české expozice a propagační materiály na něj dodal rovněž CzechTourism. Hosty na stánku velvyslanectví byli po celou dobu výstavy a doprovodné celoevropské konference zástupci Českého svazu zaměstnavatelů v energetice. Svaz je zároveň vydavatelem časopisu Energetika, který byl jedním z mediálních partnerů veletrhu a konference.

Česká stopa se objevila i během výstavby veletrhu, neboť nejen českou expozici, ale i další stánky mezinárodních firem a celou Diplomatic Quarter postavila česká firma Sun Drive.

Podrobnosti o Power-Gen najdete na webových stránkách veletrhu. Další ročník se bude konat v r. 2015 v Amsterodamu.

Celkový pohled na český stánek na Power-Gen 2014:

Stánek českého velvyslanectví v Diplomatic Quarter:

Seznam zúčastněných zastupitelských úřadů v Diplomatic Quarter - upoutávka u brány veletrhu:

Zahájení provozu Diplomatic Quarter nejvyššími představiteli pořadatele veletrhu:

Zástupci zastupitelských úřadů v Diplomatic Quarter:

Česká vlajka vlála hned na prvním stožáru u hlavního vchodu na veletrh: