Velvyslanectví České republiky v Brasília

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření honorárního konzulátu v Porto Alegre

(Archivní článek, platnost skončena 21.09.2013 / 01:15.)

Dne 5. listopadu 2012 byl za účasti velvyslance ČR v Brazílii, generálního konzula ČR v Sao Paulo, zástupců krajanské komunity a představitelů státních orgánů státu Rio Grande do Sul oficiálně zahájena činnost Honorárního konzulátu ČR v Porto Alegre.

Do funkce honorárního konzula byl jmenován pan Martin Musel. Zahájení činnosti HK přispěje k posílení bilaterálních vztahů s Rio Grande do Sul, jednoho z nejprůmyslovějších států brazilské federace. V tomto státě se rovněž nachází česká komunita, jakož i potomci českých Němců, tzv. Bohémios, jejichž předkové odešli z oblasti Jablonce na konci 19. století do Rio Grande do Sul a dnes bydlí ve městě Nova Petrópolis. V průběhu pobytu se velvyslanec a jeho delegace setkala a jednala s nejvyššími představiteli exekutivní, zákonodárné a soudní moci státu Rio Grande do Sul. Posílení  kontaktů s Českou republikou bylo hlavním tématem těchto jednání.  

Kontaktní údaje honorárního konzulátu v Porto Alegre:
Honorární konzul: Martin Musel
Cristóvão Colombo 2149/409
CEP 90560-005 Rio Grande do Sul-RS
Tel: 51 30282622, 51 33952465
Email: portoalegre@honorary.mzv.czVelvyslanec, p. I. Jančárek (vlevo), a honorární konzul v Porto Alegre, p. M. Musel, na společné fotografii z otevření konzulátu ukazují konzulský patent podepsaný 1. místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí, p. Karlem Schwarzenbergem