Velvyslanectví České republiky v Brasília

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva brazilských senátorů v České republice

Ve dnech 3. - 6. září 2013 navštívila Českou republiku delegace brazilských senátorů, členů Skupiny přátelství Senátu Brazilské federativní republiky – ČR, vedená předsedou p. Luizem Henriquem da Silveirou.

Delegace se v České republice zúčastnila náročného programu, kromě přijetí v Senátu PČR byli brazilští senátoři přijati na ministerstvu zahraničních věcí a ministerstvu průmyslu a obchodu, navštívili jihomoravský a karlovarský region. Setkali se se zástupci České zbrojovky, která v nejbližších měsících zahájí výrobu dceřiné firmy CZ-Brasil v brazilském státě Santa Catarina. Během schůzek se hovořilo o možnostech spolupráce firem Tatra a Moser a dalších v Brazílii. Zmíněna byla také červencová návštěva představitelů brazilské TV Globo na karlovarském filmovém festivalu a možnost natočení brazilské telenovely v České republice. Účelem bohatého programu bylo představit Českou republiku brazilským partnerům a seznámit je s možnostmi spolupráce v České republice v řadě různých oblastí, což se podařilo. Návštěvu iniciovalo a na jejím programu se podílelo také velvyslanectví v Brasília. Děkujeme všem partnerům za spolupráci na přípravě této úspěšné mise.


1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůšková a předseda Skupiny přátelství Senátu Brazilské federativní republiky – ČR, p. Luize Henrique da Silveira