Velvyslanectví České republiky v Brasília

português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velitele letectva AČR v Brazílii

(Archivní článek, platnost skončena 03.08.2013.)

Velitel letectva ČR generál Jiří Verner s doprovodem navštívil ve dnech 23.-26. července 2012 na pozvání svého brazilského protějšku generála Junito Saito Brazílii.

Velitel letectva ČR generál Jiří Verner s doprovodem navštívil ve dnech 23.-26. července 2012 na pozvání svého brazilského protějšku generála Junito Saito Brazílii. Jednalo se o reciproční návštěvu, gen. Saito pobýval v ČR v září m.r. Bohatý program zahrnoval kromě hlavního města Brasília, kde došlo k jednání na CINDACTA (Integrované centrum letecké obrany a řízení leteckého provozu), rovněž návštěvu letecké základny v Anápolis, odkud je zajišťována letecká obranu hlavního města, letecké základny v Campo Grande, která provozuje dopravní letouny CASA a Letecké akademie v Pirassununga. V leteckém výrobním závodě Embraer v São José dos Campos se mj. setkal s pracovníky firmy Aero Vodochody, kteří zde spolupracují na společném projektu dopravního letounu Embraer KC-390.

Návštěva potvrdila nadstandardní bilaterální vztahy v oblasti obrany a předurčila konkrétní témata budoucí spolupráce. Generál Verner ocenil vysokou úroveň a organizaci brazilské letecké obrany.

Přivítaní gen. Vernera na základně Anápolis