Velvyslanectví České republiky v Brasília

recepce_statni_svatek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce k výročí vzniku Československa v Brasília

(Archivní článek, platnost skončena 31.05.2014.)

Dne 26. října 2012 se v prostorách rezidence velvyslance ČR v Brasília uskutečnila recepce ke státnímu svátku České republiky, výročí vzniku samostatného Československa.

Dne 26.10.2012 se v prostorách rezidence velvyslance České republiky v Brasília uskutečnila recepce ke státnímu svátku.

Hymny Brazilské federativní republiky, České republiky a Evropské unie zazněly v provedení věhlasné brazilské operní pěvkyně Ariadny Moreira. Hudební doprovod obstaral hráč na saxofon. V rámci občerstvení byl nabízen guláš připravený zaměstnanci zastupitelského úřadu a plzeňské pivo. V prostorách rezidence vedoucího ZÚ byla instalována projekce videí Czechtourism o ČR ve vysokém rozlišení na širokoúhlém televizoru a pro návštěvníky byly k dispozici propagační materiály, o které byl značný zájem.

Recepce se zúčastnilo kolem pozvaných 200 hostů z řad diplomatické komunity v místě, brazilských ministerstev, Prezidentského paláce, orgánů státní správy, institucí aj. partnerů v místě a krajanů. Z ministerstva zahraničí byla účast na úrovni vrchních ředitelů sekcí, přítomna byla vedoucí dipl. protokolu ministra, Prezidentský palác byl zastoupen dokonce na ministerské úrovni šéfem kabinetu bezpečnosti, gen. J. Elito, početné bylo také zastoupení br. ministerstva obrany dokládající vynikající úroveň bilaterálních vztahů v rámci rezortu.

Akci hodnotíme jako velmi úspěšnou. V rámci omezených finančních prostředků se podařilo vhodným a důstojným způsobem připomenout významné výročí vzniku Československé republiky a přispět k obrazu ČR v Brazílii jako úspěšné moderní země.


Hymny zazněly ve vynikajícím provedení brazilské operní pěvkyně, Ariadny Moreira


S projevem vystoupil velvyslanec I. Jančárek


Recepce se zúčastnilo přibližně 200 pozvaných hostů


Pro brazilské hosty byl servírován tradiční český pokrm guláš z kuchyně pí. Cetkovské


Nejvýznamnější český krajan v Brasília, prof. Bohumil Med, společně s Ariadna Moreira (zleva), Regina Lopez a Danielli Burigo