Velvyslanectví České republiky v Brasília

português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Schůzka ministrů zahraničí ČR a Brazílie

(Archivní článek, platnost skončena 26.11.2013.)

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se v rámci své pracovní návštěvy USA účastní ve dnech 24. - 28. září 2012 zasedání 67. Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku, kde doprovází prezidenta republiky Václava Klause jako vedoucího delegace ČR. Karel Schwarzenberg se při této příležitosti setkal se svým brazilským protějškem Antonio de Aguiar Patriotou v rámci pracovního jednání.


První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se v rámci své pracovní návštěvy USA zúčastní ve dnech 24.- 28. září 2012 zasedání 67. Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku, kde doprovází prezidenta republiky Václava Klause jako vedoucího delegace ČR.

V rámci pracovního programu se dne 23. září ministr setkal se svým protějškem ministrem zahraničních věcí Brazílie Antoniem de Aguiar Patriotou. V úvodu setkání pozval brazilský ministr Karla Schwarzenberga na pracovní návštěvu Brazílie. Ocenil pokrok v rozvoji vzájemných vztahů obou zemí a zájem na pokračování programu zaměřeného na rozvoj vědy a technologií. Ministr Schwarzenberg zopakoval pozvání pro prezidentku Dilmu Roussefovou a pro ministra zahraničních věcí Antônia de Aguiar Patriotu k návštěvě ČR. Připomněl také, že Brazílie je největším obchodním partnerem ČR v Jižní Americe a přestože český export dosáhl v uplynulých letech významného nárůstu, existují ještě další možnosti prosazení českých výrobků a zboží na místním trhu. Ministři si dále vyměnili názory na vývoj politické a hospodářské situace v Jižní Americe a Evropě a rovněž bezpečnostně politický vývoj v Sýrii.

 

Ministři zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a Antonio de Aguiar Patriota při rozhovoru