Velvyslanectví České republiky v Brasília

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spolupráce brazilského a českého filmového průmyslu

V červenci 2013 navštívili zástupci největší jihoamerické televizní společnosti TV Globo karlovarský filmový festival a navázali kontakty s českými filmovými producenty. Projekt na podporu filmového průmyslu v České republice iniciovalo a koordinovalo Velvyslanectví České republiky v Brasília ve spolupráci s Českými centry a agenturou Czechtourism.

V červenci 2013 Zastupitelský úřad České republiky v Brasília, Česká centra a Czechtourism iniciovaly projekt na podporu filmového průmyslu v České republice. K účasti na karlovarském filmovém festivalu přijali pozvání zástupci jihoamerické mediální skupiny Rede Globo, která je řazena k největším svého druhu na světě. Účelem akce bylo seznámení "Globa" s českým filmovým prostředím a nabídnutí veškerých možných služeb týkajících se filmového průmyslu pro spolupráci v České republice jakožto i zajímavých lokalit pro natáčení. Snahou projektu je budoucí spolupráce brazilské televize a českých subjektů za účelem podpory filmového průmyslu u nás včetně pozitivního vlivu na cestovní ruch z Brazílie do České republiky.

Ve velice krátké době se podařilo zorganizovat pro delegáty z Brazílie bohatý program, jehož součástí byly schůzky s filmovými producenty, návštěva barrandovských studií, zajimavých filmových lokací a karlovarského filmového festivalu včetně prezentace o českém a brazilském filmovém průmyslu.

Termín konání:          29.6.2013 – 6.7.2013
Místo konání:            Praha, Karlovy Vary

 Účastníci projektu:   

- Mauricio Farias, umělecký ředitel a režisér TV Globo
- Guilherme C. Bokel, výkonný ředitel TV Globo
- Edson Pimentel, výkonný ředitel Globo Filmes

Společnost Rede Globo je jednou z největších komerčních televizí na světě a jedním z největších světových výrobců telenovel. Kromě telenovelového žánru se zabývá také zpravodajstvím, filmovou tvorbou, výrobou zábavních a publicistických pořadů aj. audiovizuální produkcí. Ve vlastních ateliérech Projac ročně vyprodukuje přes 2700 hodin vlastní audiovizuální produkce při průměrném denním počtu 7.000 zaměstnanců. Sledovanost REDE Globo v Brazílii dominuje (60% v rámci veřejných kanálů), celosvětově denně sleduje Globo přes 150 milionů diváků. V Evropě je partnerem Globa portugalská SIC.

Prezentace TV Globo
Prezentace TV Globo v Karlových Varech

Tiskové ohlasy:

http://www.borovan.cz/6032/nejvetsi-producent-telenovel-globo-chce-investovat-v-cesku

http://www.filmneweurope.com/news/czech/105833-globo-media-scouts-czech-republic/menu-id-150

Videozáznam prezentace TV Globo:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=l9kP9AvQVCY