Velvyslanectví České republiky v Brasília

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace Senátu PČR v Brazílii

(Archivní článek, platnost skončena 11.08.2014.)

Ve dnech 2. až 7. prosince 2012 uskutečnila pracovní návštěvu v Brazílii delegace Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR vedená 1. místopředsedkyní Senátu PČR paní Alenou Gajdůškovou.

Delegace byla dále tvořená z členů Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu České republiky, jmenovitě senátorem Janem Hajdou, předsedou výboru, senátorkou Veronikou Vrecionovou, místopředsedkyní výboru a senátorem Jiřím Bisem, předsedou Podvýboru pro energetiku. Cílem pracovní návštěvy bylo upevnění vzájemných bilaterálních vztahů s Brazílií, rozšíření stávající ekonomické spolupráce a hlednání nových příležitostí pro české podnikatelské subjekty a export. V rámci náročného programu, který připravilo Velvyslanectví ČR v Brasília ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v Sao Paulo, uskutečnila delegace pracovní schůzky s partnery na brazilském ministerstvu zemědělství (přijetí ministrem zemědělství, rybolovu a zásobování Brazilské federativní republiky, p. Mendes Ribeiro e Filho), ministerstvu zahraničí (přijetí u náměstka ministra p. Ruy Nogueira), v senátu (přijetí úřadujícím předsedou zahraničního výboru senátorem Cristovam Buarque a předsedou skupiny přátel Brazílie - Česká republika, senátorem Luiz Henrique da Silveira), dále uskutečnila česká delegace jednání s partnery při Federaci pro průmysl a obchod státu Rio de Janeiro - FIRJAN, Konfederaci národního obchodu - CNC, Národní bance pro rozvoj - BNDES, Brazilském podniku zemědělského výzkumu - EMBRAPA, Národní konfederaci průmyslu - CNI, Brazilské centrální bance - BCB, Federální univerzitě v Brazílii - UnB, Národní radě pro výzkum - CNPq, Unii průmyslu cukrové třtiny, Federální univerzitě v Sao Paulo, ministerstvu dopravy státu Sao Paulo (přijetí ministrem p. Jurandiro Fernandesem) a mezinárodním akciovém trhu v Sao Paulo (BOVESPA).

 

Delegace během jednání s ministrem zemědělství, rybolovu a zásobování, p. Mendes Ribeiro e Filho

Společné foto po jednání s ministrem zemědělství, rybolovu a zásobování, p. Mendesem Ribeiro e Filho (třetí zprava). Na fotografii dále velvyslanec České republiky v Brazílii, p. Ivan Jančárek (vlevo), senátorka Alena Gajdůšková (druhá zleva), senátor Jan Hajda, senátorka Veronika Vrecionová (druhá zprava) a senátor Jiří Bis (vpravo)

Schůzka s p. Geraldo Pereira, vedoucím Oddělení pro mezinárodní vztahy Brazilské centrální banky

Setkání u senátora Luize Henrique da Silveira, předsedy Skupiny přátelství Brazílie - Česká republika br. senátu. Na fotografii dále brazilští senátoři, členové skupiny přátelství a členové české senátní delegace.

Schůzka s náměstkem ministra zahraničí p. Ruy Nogueirou

Pracovní schůzka se zástupci výzkumné agentury ministerstva zemědělství EMBRAPA

Diskuze během setkání na Konfederaci národního průmyslu, CNI