Velvyslanectví České republiky v Brasília

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení výstavy Dívky z pokoje 28 v São Paulo

Dne 22. května 2014 byla v "Museu Brasileiro da Escultura" v Sao Paulo zahájena výstava "Dívky z pokoje 28" na památku židovských občanů vězněných v koncentračním táboru v Terezíně. V rámci vernisáže vystoupil velvyslanec Jiří Havlík s vkusným projevem.

 

Dne 22. května byla v Sao Paulo zahájena výstava nazvaná "Dívky z pokoje 28" k uctění památky Židů vězněných v koncentračním táboru v Terezíně. Velmi vkusně a působivě sestavená výstava představila ukázky kreseb internovaných dívek, řadu dobových dokumentů, historický kontext obsazení Českosovenska, ukázky z výtvarných, literárních i hudebních děl význačných osobností, jakož i informace o tisících dalších lidí, kteří prošli Terezínem a z nichž většina byla později zavražděna v Osvětimi. Výstavy, vytvořené a organizované paní Hannelore Brenner, za podpory Ministerstva zahraničních věcí Německa a Generálního konzulátu ČR v Sao Paulo, se zúčastnily dvě přímé pamětnice událostí v Terezíně, paní Vera Nath a paní Monika Stránská. Za ČR se zúčastnili vernisáže výstavy velvyslanec Jiří Havlík generální konzul Pavel Procházka a konzulka  Lucie Natal da Luz Lachoutová.

 

Velvyslanec Jiří Havlík (druhý zprava) a generální konzul Pavel Procházka (vpravo) během zahájení výstavy s jednou z autorek kreseb pí. Verou Nath (třetí zprava)