Velvyslanectví České republiky v Brasília

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kulturní spolupráce v Minas Gerais

(Archivní článek, platnost skončena 27.09.2013.)

Dne 12. září 2012 vykonal 2. tajemník a konzul velvyslanectví v Brasília Viktor Dolista pracovní cestu do Belo Horizonte, hl. města státu Minas Gerais. Účelem návštěvy bylo navázání kulturní spolupráce a propagace a prezentace České republiky v tomto důležitém státu brazilské federace.


Dne 12. září 2012 vykonal 2. tajemník a konzul velvyslanectví v Brasília Viktor Dolista (VD) pracovní cestu do Belo Horizonte, hl. města státu Minas Gerais (MG). Na Sekretariátu pro cestovní ruch a kulturu byl přijat náměstkyní Marií Olivií de Castro e Oliveira. Zúčastnění projednávali případnou kulturní spolupráce mezi subjekty z ČR a státu MG. V rámci pracovního oběda, který byl dáván předsedou Clube de Automovel de MG Franklinem Bethonicem, přednesl VD pro zúčastněné novináře a zástupce cestovních kanceláří a operátory cestovního ruchu prezentaci o České republice, která se setkala s velkým zájmem. Oběda se zúčastnili zástupci předních deníků a časopisů státu MG včetně deníků Hoje em dia, Estado de Minas a časopisu Viagens. Na schůzce s ředitelem filharmonického orchestru p. Diomarem Silveirou VD projednal realizaci koncertu na počest České republiky. Poslanec T. Ulisses informoval VD o plánované cestě zástupců státu MG a firem do ČR v lednu 2013. Na přípravě cesty se významně a nezištně podílel p. Luiz Guadalupe, podnikatel v cestovním ruchu, který je příznivcem ČR, jemuž touto cestou děkujeme.

Ohlasy v tisku:

http://www.cultura.mg.gov.br/component/content/article/176-noticias-da-secretaria/1080-secretaria-de-estado-de-cultura-promove-intercambio-cultural-entre-minas-gerais-e-republica-tcheca

http://impresso.em.com.br/app/noticia/toda-semana/turismo/2012/09/18/interna_turismo,51046/o-fio-dos-kubitschek.shtml

http://www.novotempojornalismo.com.br/cultura/secretaria-de-estado-de-cultura-promove-intercambio-cultural-entre-minas-gerais-e-republica-tcheca/

 

Schůzka na Sekretariátu pro cestovní ruch a kulturu státu MG, náměstkyně Maria Olivia de Castro e Oliveira (uprostřed vpravo), vedoucí kabinetu Fernanda Medeiros (vpravo), Luís Augusto Guadalupe (vlevo)