Velvyslanectví České republiky v Brasília

português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy v brazilském „Businessu na kolejích“

Tři české firmy se ve dnech 6.- 8.listopadu představily v brazilském Sao Paulu na 15. Mezinárodním železničářském veletrhu „Negócios nos trilhos (Business na kolejích)“. Získaly kontakty, dojednaly spolupráci a vytvořily si velké šance vstoupit na brazilský trh.

české firmy na Negócios nos trilhos

Účast českých firem formou katalogové prezentace na veletrhu Negócios nos trilhos byla součástí projektu ekonomické diplomacie s využitím finančních prostředků na podporu obchodně ekonomických aktivit. Veletrhu se zúčastnily Škoda Electric a.s.(výrobce lokomotiv), Moravia Steel (kolejnice, šrouby) a Žďas (hydraulické lisy, podvozky, nápravy, osy, kola). V rámci veletrhu byl uspořádán seminář o možnostech spolupráce v oblasti železničního dodavatelského průmyslu a firmy navázaly přímé kontakty s brazilskými partnery s velkou perspektivou pro budoucí spolupráci. Realizátorem projektu byla vedle Velvyslanectví České republiky v Brasília též kancelář CzechTrade v Sao Paulu.

Na národní stánek v gesci CzechTrade dorazily během třídenního veletrhu stovky návštěvníků a proběhly na něm cca. 3 desítky jednání s brazilskými firmami. V rámci veletrhu Velvyslanectví ČR a CzechTrade též uspořádaly tiskovou konferenci se zástupci českých firem, které se účastnilo cca. 10 novinářů, z převážně specializovaných médií. Ti pak ve svých zprávách a reportážích vyzdvihli přednosti českých firem, zmiňovali jejich velké šance na brazilském trhu a zvlášť připomínali velice vhodný moment pro podnikání, export a nové investice do brazilského železničářského sektoru, v důsledku nových ekonomických opatření prezidentky D.Rousseff na podporu rozvoje brazilských železnic.

FIMAI

V sousedním pavilonu výstaviště Expo Center Norte v Sao Paulu se ve stejných dnech konal též Veletrh průmyslu životního prostředí a udržitelného rozvoje - FIMAI. Z českých firem se ho zúčastnily IN-EKO TEAM s.r.o., TopolWater s.r.o., VAPO s.r.o. a Vodní energie, s.r.o., které si svou účastí získaly též příslib budoucí spolupráce a vstupu na brazilský trh.

Představení možností spolupráce České republiky a Brazílie v oblasti železničního průmyslu, technologií životního prostředí a udržitelného rozvoje lze hodnotit jako velice úspěšné. Česká republika se prostřednictvím zúčastněných firem prezentovala jako technologicky vyspělá země, což dokládá i velký zájem brazilských partnerů. Byly položeny základy velice slibné budoucí spolupráce, což platí zvlášť pro období konjunktury v brazilském sektoru železniční dopravy, nejen v rámci budování infrastruktury dopravy včetně příměstských vlaků, v souvislosti s nadcházejícími světovými sportovními událostmi (MS ve fotbale 2014, LOH 2016).