Velvyslanectví České republiky v Brasília

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast České republiky na veletrhu Mecânica

(Archivní článek, platnost skončena 31.05.2013.)

Ve dnech 22. až 26. května 2012 proběhl v São Paulo strojírenský veletrh Mecânica, na kterém se Česká republika za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu prezentovala svým oficiálním stánkem.

Na veletrhu Mecânica (http://www.mecanica.com.br/) vystavovaly na stánku České republiky následující firmy: Škoda Machine Tool a.s., Brno (těžké horizontální frézovací a vyvrtávací stroje), Bomar s.r.o., Brno (automatické a poloautomatické pásové pily na kov), ČKD Blansko-OS, Kuřim (těžké svislé soustruhy - karusely), NKO s.r.o., Mladá Boleslav (ukosovací systémy), Šmeral a.s., Brno (tvářecí stroje), TOS Hulín a.s., Hulín (svislé soustruhy a obráběcí centra), TOS Kuřim a.s., Kuřim (přesné obráběcí stroje), Žďas a.s., Ždár nad Sázavou (tvářecí stroje, kovací lisy), Strojimport a.s., Praha (soustruhy, obráběcí centra, lisy tvářecí stroje). Dále pak byly české firmy přítomny i na stáncích svých místních zástupců: Total, São Bernardo do Campo (kde se podařilo vystavit horizontální frézovací stroj TOS Varnsdorf, který bude následně expedován brazilskému zákazníkovi) a Panambra Zwick, São Bernardo do Campo.

Českou oficiální účast zastřešoval kromě zástupkyně odboru podpory exportu MPO rovněž ředitel oborového Svazu strojírenské technologie. V rámci veletrhu proběhla jednání SST s představiteli brazilské asociace strojírenského průmyslu a zařízení ABIMAQ (www.abimaq.org.br). Za českou stranu se veletrhu dále zúčastnili zástupci ČEB a CzechInvest.

Strojírenského veletrhu se české firmy účastní pravidelně (v minulém roce na stánku Czechtrade). Strojírenství představuje tradiční obor českého vývozu do Brazílie a veletrh Mecanica je hlavní akcí ve svém oboru v rámci celé LA. Co se týče zahraniční účasti, byly svým stánkem přítomny z evropských zemí Německo a Francie, dále vystavovaly firmy z Itálie, Španělska, Rakouska a Velké Británie. Z mimoevropských zemí pak USA, Kanada, Čína a Turecko.