Velvyslanectví České republiky v Bratislavě

česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěva předsedy Poslanecké sněmovny PČR J. Hamáčka na Slovensku

Ve dnech 22. a 23. ledna 2014 proběhla první oficiální návštěva nově zvoleného předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka na Slovensku.

Členy české delegace, kterou Jan Hamáček vedl, dále byli místopředsedové Poslanecké sněmovny PČR Jaroslava Jermanová a Petr Gazdík, a také poslanci Alexander Černý (místopředseda Výboru pro obranu) a Petr Kudela (člen Hospodářského výboru).

Během dvoudenní návštěvy Bratislavy se česká delegace sešla k jednání s předsedou Národní rady Slovenské republiky Pavolem Paškou, dále s místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí a evropských záležitostí Miroslavem Lajčákem, s prezidentem Ivanem Gašparovičem, premiérem Robertem Ficem a primátorem Bratislavy Milanem Ftáčníkem. Na českém velvyslanectví se rovněž uskutečnilo setkání české delegace s představiteli českých krajanských spolků.

Předseda sněmovny Jan Hamáček v průběhu návštěvy také uctil památku Alexandra Dubčeka položením kytice na jeho hrob. Pietní akt s položením věnce proběhl také u Památníku M. R. Štefánika na dunajském nábřeží pobíž centra Bratislavy.