Velvyslanectví České republiky v Bruselu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ověřování podpisů, kopií a překladů listin

Na konzulárním úseku ZÚ je možné během úředních hodiny požádat o ověření podpisu na listině či o ověření kopie. Překlady listin se ověřují výhradně po předchozí telefonické domluvě.

Pokud si přejete úředně ověřit podpis, kopii či překlad dokumentu musíte předložit buď Váš platný občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Pokud si přejete úředně ověřit podpis na dokumentu musíte podepsat tento dokument před konzulárním pracovníkem, příp. uznat podpis za vlastní. V případě žádosti o ověření fotokopie, bychom Vás chtěli požádat, abyste si kromě originálu přinesli už také vyhotovené fotokopie.

Dovolujeme si Vás upozornit, že ověření více než 5 dokumentů (podpis nebo fotokopie) se neprovádí na počkání. Takové dokumenty bývají obvykle k vyzvednutí následující pracovní den.

Konzulární oddělení neprovádí překlady textů, ale je možné si je naším prostřednictvím nechat úředně ověřit. V takovém případě je potřeba nám předem e-mailem poslat scan originálu a jeho předklad, abychom mohli vše náležitě zkontrolovat. Po obdržení odpovědi se budete moci dostavit v úředních hodinách k ověření.

Poplatky* se vybírají pouze v hotovosti:

Ověření podpisu: 9 € za každý podpis
Ověření kopie: 11 € za každou stránku
Ověření překladu: 11 € za každou stránku

* Uváděné poplatky se mohou mírně lišit v souladu s platným kurzem.

Legalizační oddělení neověřuje kopie občanských průkazů, cestovních pasů a podobně.