Velvyslanectví České republiky v Bruselu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

slavnostni_predani_diplomu_ucastnikum_41_1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní předání diplomů účastníkům 41. ročníku dětské výtvarné výstavy Lidice

Velvyslanec Ivo Šrámek předal 28. 3. 2014 na zastupitelském úřadě ČR v Bruselu ocenění žákům z Cardijnschool, Anderlecht, Belgie, jež jim bylo uděleno za kolekci kombinované techniky na téma čokoláda.

V rámci 10. výročí celosvětově platné smlouvy sloužící k ochraně lidového umění, řemesel, obřadů i tradičních lidových znalostí – Úmluvy o zachování nemateriálního kulturního dědictví UNESCO doporučila Česká komise pro UNESCO zasvětit 41. ročník dětské výtvarné výstavy Lidice tématu „TRADICE A DĚDICTVÍ LIDU MOJÍ ZEMĚ.

Z došlého počtu 24 593 exponátů z 68 zemí ocenila porota 1 343 exponátů a udělila 204 medailí. Z posuzovaných prací ze zahraničí v počtu 18 494 bylo uděleno 630 ocenění, z toho 93 medailí (63 individuálních medailí a 30 medailí školám za jejich kolekce). Nejvíce jich získaly děti z Bulharska, Lotyšska, Ruska, Turecka a Ukrajiny.

Vyvrcholením 41. ročníku byla výstava všech oceněných prací, jejíž slavnostní zahájení se uskutečnilo 29. května 2013 v Lidické galerii v Lidicích za účasti mnoha velvyslanců a politických i kulturních osobností České republiky.

více informací: http://www.mdvv-lidice.cz/archiv/41/exponaty/

Lidice 41. ročník

Medaile škole za kolekci kombinované techniky:
Ahlallouch Omar (bez udání věku), Bazzah Salim (bez udání věku), Belsacq Orlando (bez udání věku), Haji Rashid Ahmed Raadi (bez udání věku), Nimineh Anita (bez udání věku), Rashidov Dilan (bez udání věku), Cardijnschool, Anderlecht, Belgie