Velvyslanectví České republiky v Bruselu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dvoutýdenní kurz metodiky výuky českého jazyka pro vyučující z řad krajanů

(Archivní článek, platnost skončena 30.09.2013.)

Účastníci absolvují v termínu od 2. 9. – 13. 9. 2013 intenzivní výuku metodiky s cílem zdokonalit a stabilizovat formy vyučování češtiny. Součástí kurzu je i návštěva odborných pracovišť, která mají vazbu na český jazyk a literaturu.

Účastníkům jsou plně hrazeny náklady na dopravu, ubytování a stravování. Doprava je účastníkům kurzu hrazena za předpokladu, že přílet/příjezd za účelem účasti na kurzu je realizován nejdříve 2 týdny před konáním kurzu, odlet/odjezd je realizován do 2 týdnů po skončení kurzu. Účastníci navíc obdrží finanční příspěvek na osobní výdaje ve výši 1.000,- Kč. Účastník kurzu musí mít alespoň 18 let a musí umět dobře česky.

Podrobné informace včetně přihlášky jsou k nalezení na webu Domu zahraničních služeb.

Vyplněnou, vytisknutou a podepsanou přihlášku v jedné kopii v jedné kopii, tj. celkem 2 exempláře, spolu s  doporučením krajanského spolku je třeba zaslat na Velvyslanectví ČR v Bruselu do 1. 3. 2013. Vyjádření krajanského spolku k žádosti svého člena musí obsahovat podporu a zdůvodnění účasti ve prospěch rozvoje výukových a kulturně-osvětových aktivit spolku.

Část z celkového počtu míst v kurzu metodiky výuky českého jazyka bude vyčleněna pro  pedagogy Českých škol bez hranic a podobných škol, druhá část učitelům u tradičních krajanských komunit. Při výběru účastníků bude zohledněno jejich uplatnění při výuce českého jazyka v dané zemi.