Velvyslanectví České republiky v Bukurešti

česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den Čechů v Temešváru – 30.10.2011

Velvyslanectví České republiky ve spolupráci s radnicí města Temešvár dne 30.10.2011 slavnostně vysadilo Českou alej v temešvárském parku Piata Crucii. Slavnostní vysazení za přítomnosti mimořádného a zplnomocněného velvyslance České republiky, Jiřího Šitlera, a zástupce primátora města Temešvár, Adriana Orzy, se uskutečnilo v 15:30h. Celkem bylo vysazeno 50 stromů, které městu Temešvár darovala česká firma Arboeko.

Vysazení České aleje bylo součástí Dne Čechů v Temešváru, jehož součástí bylo také položení věnce u Památníku hrdinů revoluce,  slavnostní recepce u příležitosti státního svátku České republiky. V rámci Dne Čechů se uskutečnil také kulturní program českých krajanů z několika vesnic z Banátu.

Dne 31.10.2011 Jiří Šitler, velvyslanec České republiky v doprovodu Jany Klokočkové, prezidentky Česko-rumunské obchodní a průmyslové komory, jednali na Temešvárské obchodní, průmyslové a zemědělské komoře a také na Rozvojové agentuře západního regionu. V odpoledních hodinách došlo díky zprostředkování jednání prostřednictvím velvyslanectví ČR v Bukurešti k setkání mezi zástupci ZOO Temešvár a ZOO Vyškov.