Velvyslanectví České republiky v Bukurešti

česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministři zahraničních věcí ČR a Rumunska navštívili seminář Česko-rumunské investiční příležitosti

Ve dnech 18.-19. října 2012 se v prostorách bukurešťského výstaviště Romexpo konal seminář Česko-rumunské investiční příležitosti, který byl financován MZV ČR v rámci tzv. projektů zaměřených na podporu ekonomické diplomacie. Seminář byl organizován Velvyslanectvím ČR v Bukurešti ve spolupráci se sítí Entreprise Europe Network Česká republika (Technologické centrum Akademie věd ČR).

Mezi vystupujícími se zúčastnili ministři zahraničních věcí ČR a Rumunska, Karel Schwarzenberg a Titus Corlăţean, a velvyslanec ČR Jiří Šitler. Ministr T. Corlăţean přiblížil laserový projekt ELI, ve kterém spolupracují ČR, Maďarsko, Rumunsko a vyzdvihl možnosti kooperace v sektorech ICT, automobilovém průmyslu, oblasti životního prostředí, infrastruktury, zemědělství a energetickém sektoru. Ministr K. Schwarzenberg připomněl dlouhou tradici bilaterální relace. "Málo zemí máme tak blízko, které poskytují takové příležitosti pro české podnikatele, jako je Rumunsko," uvedl Karel Schwarzenberg. Ministr  pozval rumunské investory do České republiky, která má výhodu blízkosti do tzv. zlatého trojúhelníku Evropy.

Semináře se  zúčastnilo celkem 47 českých a 42 rumunských firem, institucí z oblasti  vědy a investic. Potencionální investoři, kteří přijeli z České republiky, byli informováni o možnostech, jak podnikat v Rumunsku. V rámci fóra a číše vína konané na rezidenci velvyslance Jiřího Šitlera proběhl networking mezi českými a rumunskými firmami.