Velvyslanectví České republiky v Bukurešti

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance ve městě Târgu Mureş

Velvyslanec Jiří Šitler navštívil 9. 12. 2013 město Târgu Mureş, kde se setkal s představiteli župy Mureş a jednal na župní Obchodní a průmyslové komoře.

Velvyslanec se setkal s prefektem župy Mureş Corneliem Grosu a předsedou župní rady Ciprianem Dobre. Poté se sešel i s předsedou Obchodní a průmyslové komory Mureşe Vasilem Popem. Partneři seznámili velvyslance s možnostmi, které českým podnikům skýtá region v oborech chemického, farmaceutického průmyslu, těžby dřeva a výroby hudebních nástrojů. Informovali o plánech na zřízení průmyslové zóny specializované na farmaceutický průmysl spojený s výzkumným centrem.

V župě je v současnosti 7 společností s českým kapitálem a Česká republika je 26. největším investorem (celostátně 13.), české firmy jsou však přítomny i prostřednictvím významných kontraktů, např. spolupráce Chemoprojektu s rumunskou firmou Azomures.

Byla diskutována i kulturní spolupráce; představitelé župy navrhli uspořádat společnou akci na zámečku Lăpușna, který postavil český architekt rumunské královské rodiny Karel Zdeněk Líman.