Velvyslanectví České republiky v Bukurešti

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Odborný zahradnický seminář na Zemědělské a veterinární univerzitě v Bukurešti

Dne 24.5.2012 se v rámci Zahradnických dnů – Florshow na Zemědělské a veterinární univerzitě v Bukurešti konal Český den, jehož součástí byl odborný zahradnický seminář o posledních trendech v zahradnickém oboru v České republice pořádaný Svazem školkařů České republiky a společností Arboeko.

 

Zahradnické dny – Florshow (24.-27.5.2012) zahájil rektor Zemědělské a veterinární univerzity Dr. Sorin Cimpeanu, náměstek ministra zemědělství Rumunska Sergiu Sorin Chelmu, velvyslanec České republiky Jiří Šitler a velvyslanec Itálie Mario Cospito.

V rámci oborového semináře vystoupili zástupci firmy Arboeko, Svazu školkařů ČR, Svazu květinářů a floristů ČR, děkan Mendelovy univerzity a také předsedkyně Česko-rumunské smíšené obchodní a průmyslové komory v Praze Jana Klokočková, která seminář tlumočila. Seminář umožnil první společné setkání zástupců českého a rumunského oboru zahradnictví. Účast na semináři byla kolem 100 osob z řad studentů, profesorů, zástupců rumunských firem z oboru a rumunských institucí. Čeští organizátoři oborového semináře věnovali Zemědělské a veterinární univerzitě v Bukurešti rostliny a stromy určené pro vybudování Česko - rumunského koutku v prostorách univerzity.

Součástí Českého dne bylo vysazení Lipového stromořadí na počest Václava Havla a všech bojovníků za svobodu a demokracii v Parku Izvor. Stromy jsou darem Čechů (Svaz školkařů České republiky a společnosti Arboeko) městu Bukurešť.

24.5. 2012 - Zahradnické dny – Florshow

24.5.2012 - velvyslanec České republiky Jiří Šitler

 

24.5. 2012 - Zahradnické dny – Florshow

24.5.2012 - vysazení Lipového stromořadí na počest Václava Havla a všech bojovníků za svobodu a demokracii v Parku Izvor. Zprava: bývalý prezident Rumunska Emil Constantinescu, státní tajemnice rumunského MZV Luminiţa Odobescu, velvyslanec České republiky v Rumunsku Jiří Šitler, první náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Jiří Schneider, ředitel Administrace jezer, parků a zábavy Bukurešti Radu Popa.