Velvyslanectví České republiky v Bukurešti

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Jiří Šitler navštívil župu Cluj

Velvyslanec Jiří Šitler navštívil dne 16.8. župu Cluj, kde společně se starostou Emilem Bocem slavnostně odhalil v parku U Stadionu desku označující lípy, které městu Cluj-Napoca darovala společnost Arboeko. Dále se setkal s prefektem Gheorgem Ioanem Vuscanem, s místopředsedou župní rady Vákarem Istvánem Valentinem, s předsedou obchodní a průmyslové komory Stefanem Floreou Dimitriu a s rektorem Univerzity Babes-Bolyai Ioanem Aurelem Popem.

Rozhovory s prefektem, starostou, místopředsedou župní rady a předsedou obchodní a průmyslové komory se týkaly především českých investic v oblasti a možností dalšího prohloubení hospodářské a kulturní spolupráce, včetně city twinnigu. Velvyslanec využil setkání k pozvání firem z regionu na forum "Česko-rumunské investiční příležitosti", které se uskuteční ve dnech 18.-19.10.2012 na bukurešťském výstavišti Romexpo. S rektorem velvyslanec projednal možnosti výměny studentů, výuky českého jazyka a možnosti prezentace ČR na půdě univerzity.

 

Prefekt Cluj

16.08.2012: Velvyslanec Jiří Šitler a prefekt  Gheorge  Ioan Vuscan

Starosta Cluj

16.08.2012: Velvyslanec Jiří Šitler a starosta Emil Boc

Lípy Cluj

16.08.2012: Slavnostní odhalení desky v parku U Stadionu

Lípy

16.08.2012: Velvyslanec Jiří Šitler a rektor Univerzity Babes-Bolyai Ioan Aurel Pop

Obchodní komora Cluj

16.08.2012: Velvyslanec Jiří Šitler a předseda Obchodní a průmyslové komory v Cluj-Napoca Stefan Florea Dimitriu, místopředseda župní rady Vákar István Valentin a ostatní členové vedení komory