Velvyslanectví České republiky v Bukurešti

česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec se zúčastnil série akcí české kultury v Bukurešti

Dne 30. května 2012 se velvyslanec Jiří Šitler zúčastnil vernisáže videoartového projektu Rahova českého umělce Davida Možného. Tentýž večer diskutoval s posluchači na veřejném čtení českých knih v rámci bukurešťské Noci literatury. Dne 31. května 2012 Jiří Šitler zahájil prezentaci rumunského překladu knihy Martina Vopěnky Moje cesta do ztracena

Nejnovější projekt českého umělce videoartu Davida Možného má název Rahova podle stejnojmenného sídliště na okraji Bukurešti, které patří k největším ve východní Evropě. Instalace vytvořená speciálně pro Bukurešť je kritickým dokumentem na téma architektury a urbanismu.

Prezentace rumunského překladu knihy Martina Vopěnky Moje cesta do ztracena (Putování s Benjaminem) se uskutečnila 31. května na knižním veletrhu Bookfest za účasti autora a překladatelky Helliany Ianculescu. Martin Vopěnka je jedním z českých autorů, jejichž texty v rumunském překladu byly čteny během Noci literatury 30. května od 20 h do 24 h v prostorách bukurešťského muzea Löwendal. Mezi dalšími byli dramatik Václav Havel a ekonom Tomáš Sedláček.