Velvyslanectví České republiky v Bukurešti

česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec se zvláštním posláním Petr Mareš se zúčastnil konference k 20. výročí vzniku Visegrádské skupiny

Velvyslanec se zvláštním posláním pro Východní partnerství Petr Mareš se zúčastnil konference, jež proběhla 16.2. v Bukurešti k připomenutí 20. výročí vzniku skupiny čtyř středoevropských zemí.

Konferenci na téma „Příspěvek zemí V4 a Rumunska východní dimenzi Evropské sousedské politiky“ uspořádalo Zastoupení Evropské komise v Rumunsku a Velvyslanectví Slovenské republiky (předsednická země V4) spolu s Velvyslanectvími České republiky, Maďarské republiky a Polské republiky. Velvyslanec Petr Mareš seznámil účastníky s prioritami, které česká diplomacie prosazuje v rámci partnerství EU s Arménií, Ázerbájdžánem, Běloruskem, Gruzií, Moldavskem a Ukrajinou. Rumunský pohled představil státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Rumunska Bohdan Aurescu, který mj. ocenil úspěšnou spolupráci zemí V4 a jejich přínos pro vznik a rozvoj Východního partnerství. Perspektivy partnerství z hlediska partnerských zemí nabídli zástupci jejich velvyslanectví v Bukurešti.

Velvyslanec Petr Mareš se rovněž setkal s politickým ředitelem Ministerstva zahraničních věcí Rumunska Stefanem Tinkou, s nímž konzultoval aktuální otázky spolupráce Evropské unie se zeměmi Východního partnerství.

Péčí Velvyslanectví ČR a Českého centra se Česká republika podílela na kulturním programu k  výročí  vzniku Visegrádské skupiny. Společně s jazzovými hudebníky z Maďarska, Polska, Slovenska a Rumunska vystoupil 15.2. v bukurešťském Hard Rock Café i hráč na basu Petr Dvorský.

 

 

 

Více informací o Visegrádské skupině

Více informací o Východním partnerství

Více informací o Evropské sousedské politice