Velvyslanectví České republiky v Budapešti

česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předsedové výborů pro evropské záležitosti v Budapešti

(Archivní článek, platnost skončena 03.06.2014 / 00:45.)

Ve dnech 29. až 31. května zasedala v budově maďarského parlamentu XV. konference výborů pro evropské záležitosti (COFAC). Českou republiku na zasedání reprezentovali jak členové senátního Výboru pro záležitosti Evropské unie, tak členové Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny, včetně předsedů obou výborů.

Jan BauerHlavními tématy patnácté konference COSAC bylo maďarské předsednictví v Radě Evropské unie (řeč na toto téma přednesl maďarský premiér Viktor Orbán), hledání cesty k posílení evropské hospodářské konkurenceschopnosti (tzv. hospodářská vláda EU a strategie EU 2020), ale i budoucí rozdělení kompetencí mezi Evropským parlamentem a parlamenty národními.

Luděk SefzigSenát Parlamentu ČR na zasedání reprezentovali předseda Výboru pro záležitosti Evropské unie Luděk Sefzig a místopředseda výboru Otakar Veřovský. Poslaneckou sněmovnu zastupoval předseda Výboru pro evropské záležitosti Jan Bauer, místopředsedové výboru Jaroslav Lobkowicz a František Novosad a člen výboru Josef Šenfeld.