Velvyslanectví České republiky v Budapešti

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Bambasová o visegrádské spolupráci na Středoevropské univerzitě

(Archivní článek, platnost skončena 15.02.2014.)

U příležitosti dvacátého výročí vzniku Visegrádské skupiny se dne 15.2. 2011 velvyslankyně Helena Bambasová zúčastnila konference na budapešťské Středoevropské univerzitě, ve které si účastníci ze všech čtyř visegrádských zemí připomněli zásadní události uplynulého dvacetiletí a zamysleli se nad budoucností této prospěšné regionální formace.

Velvyslankyně Bambasová na CEUVe svém příspěvku velvyslankyně Bambasová zdůraznila, v čem konkrétně si Česká republika visegrádské spolupráce váží a považuje ji za přínosnou a nastínila i oblasti, kterým se Česká republika bude věnovat během svého předsednictví ve V4, které v červnu 2011 převezme od Slovenska.

Se svými příspěvky vystoupili i velvyslanci Slovenska a Polska, Peter Weiss a Roman Kowalski, za Maďarsko se konference zúčastnili dva bývalí ministři zahraničních věcí, Péter Balázs a Géza Jeszenszky, za jehož působení ve funkci byla v roce 1991 smlouva o visegrádské spolupráci podepsána.

Na zahraničně politický aspekt visegrádské spolupráce upozornil Kálmán Mizsei, zvláštní představitel Evropské unie pro Moldavsko.