Velvyslanectví České republiky v Budapešti

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Novoroční koncert na velvyslanectví

(Archivní článek, platnost skončena 19.01.2014.)

Dne 15.1.2013 se v prostorách ČC v Budapešti uskutečnil novoroční koncert. Skladby z děl známých světových autorů hrály violistka Jitka Hosprová a harfenistka Hedvika Mousa Bacha.

Dne 15.1.2013 se v prostorách Českého centra v Budapešti uskutečnil novoroční koncert pro zástupce diplomatického sboru, krajany a další významné partnery ZÚ a ČC Budapešť. Maďarské ministerstvo zahraničních věcí reprezentoval zástupce státního tajemníka pro bilaterální vztahy se zeměmi EU, kulturní a tiskovou diplomacii Gergely Prőhle.

Na koncertě účinkovaly violistka Jitka Hosprová a harfenistka Hedvika Mousa Bacha.

Jitka Hosprová vystupuje jako sólistka s předními českými a světovými orchestry a spolupracuje s významnými hudebními osobnostmi a interprety.  Pro český a francouzský rozhlas uskutečnila desítky nahrávek a live koncertů. Na svém kontě má řadu českých a světových premiér skladeb pro violu.

Hedvika Mousa Bacha se intenzivně věnuje komorní i sólové dráze a spolupracuje s mladými talentovanými umělci, se kterými koncertuje jak v České Republice, tak i v Německu, Francii a Švýcarsku. V roce 2011 založila PRAH-A-HARP KVARTET. Nedílnou součástí jejích aktivit je orchestrální a pedagogická činnost. Pravidelně vystupuje s předními českými orchestry.

Na koncertě zazněly skladby z děl N. Paganiniho, C. Debussyho, M. Ravela, F. Mendelssona, B. Smetany a dalších.

Hudebnice 15.1.