Velvyslanectví České republiky v Káhiře

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Káhirské a alexandrijské obecenstvo mohlo zhlédnout divadelní inscenace inspirované povídkami Franze Kafky "V kárném táboře" a "Proměna"

Kdy: 12.12.2013 20:00 - 13.12.2013 22:00, Kde: Divadlo Al Warša, 17 Sherif St, Káhira Jezuitské kulturní centrum, 298 Port Said St., Alexandrie

Velvyslanetcví ČR v Káhiře, ve spolupráci se Sdružením českých žen v Káhiře, Divadlem Al Warša a Jezuitským kulturním centrem v Alexandrii, uspořádalo divadelní miniturné po velkých egyptských městech. Diváci mohli zhlédnout divadelní inscenace DerBROUK a V kárném táboře inspirované povídkami Franze Kafky.

Divadelní inscenace DerBROUK a V kárném táboře mohlo obecenstvo zhlédnout nejprve v egyptském hlavním městě Káhiře (12.12.2013) a poté i v Alexandrii (13.12.2013). Inscenaci DerBROUK přijel z ČR do Egypta zahrát herec a tanečník p. Jan Malík, inscenaci V kárném táboře uvedla místní divadelní společnost Al Warša. Jak v Káhiře, tak i v Alexandrii, se podařilo zaplnit hlediště.

Akce byla součástí kulturního projektu Velvyslanectví ČR v Káhiře "Kafka v Káhiře 2013-2014", v jehož rámci velvyslanectví realizuje anebo již realizovalo několik kulturních a vzdělávacích akcí, o kterých se můžete dozvědět více na našem webu.

 

Vchod

Vchod do divadla Al Warša v Sherif Street

Výstava

Instalovaná výstava o Franzi Kafkovi (Divadlo Al Warša)

Hosté

Před začátkem představení

Hlediště

Hlediště (v popředí pí Anna Janků, předsedkyně Sdružení českých žen, a velvyslanec Pavel Kafka s rodinou)

Jan Malík

Herec Jan Malík v akci

Společný oběd

Společný česko-egytpský oběd v Alexandrii

V kárném táboře

Inscenace V kárném táboře (Divadlo Garage, Alexandrie)

Rozjímání

S Kafkou tváří v tvář (Divadlo Garage, Alexandrie)

Intermission

Přestávka mezi inscenacemi (Divadlo Garage, Alexandrie)